PRODUKTY
NOWE PRODUKTY
DEKLARACJE
ZASTOSOWANIA
PRZEGRODY OGNIOOCHRONNE
KATALOG
CENNIK
SPRZEDAŻ
DYSTRYBUCJA
LOGOWANIE
LOGOWANIE DO E.NORGIPS
ZGŁOŚ OFERTĘ NA USŁUGI TRANSPOTROWE

 

Norgips Sp. z o.o.

ul. Racławicka 93
02-634 Warszawa, Polska

tel.: [22] 36 96 330
faks: [22] 36 96 302
e-mail: norgips@norgips.pl

 

 

 

Płyty gipsowo-kartonowe renowacyjne GKB 6,5 mm składają się z rdzenia gipsowego zbrojonego włóknem szklanym, który obłożony jest dwustronnie kartonem, nadającym płytom wymaganą wytrzymałość i gładkość powierzchni. Długie krawędzie są spłaszczone do szpachlowania złącz i są pokryte kartonem zaś krótkie krawędzie są równo obcięte i bez kartonu.


Parametry Wartości Tolerancja wg. Norgips Tolerancja wg.
PN - B - 79405
Szerokość (b) 1200 mm +0 / - 3 mm - 5 mm
Długość (l) 2600 mm +0 / - 3 mm - 6 mm
Grubość (h) 6,5 mm ± 0,5 mm ± 0,5 mm
Ciężar m2 (q) 5,5 kg / m2 ± 0,25 kg / m2
Wilgotność (w) 0,2 % + 0,8% ≤ 1%


Płyty renowacyjne GKB 6,5 mm można montować w pomieszczeniach, w których wilgotność względna nie przekracza 70%. Przeznaczone są do wykonywania suchych tynków na ścianach oraz mogą stanowić poszycie ścian działowych i sufitów podwieszanych o przebiegu krzywoliniowym. Mocuje się je zależnie od podłoża, za pomocą wkrętów lub kleju. Płyty renowacyjne przewidziane są specjalnie do robót remontowych, ponieważ z uwagi na ich grubość wynoszącą zaledwie 6,5 mm można montować je bez konieczności wymiany listew podłogowych oraz opasek drzwiowych i okiennych.

UWAGI: Płyty renowacyjne mogą być układane tylko w jednej warstwie w przypadku suchych tynków, w których klej gwarantuje pełne podparcie płyty. W przypadku ścian działowych i sufitów podwieszanych należy stosować poszycie dwuwarstwowe.


Produkt składa się z następujących składników:
Wypełniacz: CaSO4 x 2H2O (gips)
Karton: wielowarstwowy
Przyspieszacz: (NH4)2SO4 (siarczan amonu)
Opóźniacz: E 331 (kwasek cytrynowy)
Kolor kartonu: szary
Kolor nadruku: niebieski
Przyczepność: skrobia
Środek pieniący: mydło
Dodatek do rdzenia: włókno szklane


Płyty gipsowo-kartonowe renowacyjne GKB 6,5mm pakowane są w stosy z których każdy liczy 60 lub 30 szt. płyt. Transport płyt odbywa się rozbieralnymi zestawami samochodowymi przykrytymi plandekami (jednorazowy przewóz ok. 2400 m2) lub w krytych wagonach kolejowych (jednorazowy przewóz ok. 6000 m2/wagon).


Płyty powinny być przechowywane w suchych i zamkniętych pomieszczeniach zabezpieczających je przed zawilgoceniem i uszkodzeniem. Pakiety o jednakowej długości powinny być ułożone płasko na paletach drewnianych lub podkładach na równej posadzce do wysokości czterech pakietów. Składowane płyty powinny być posegregowane wg rodzajów, odmian i wymiarów.


Płyty gipsowo-kartonowe posiadają:

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Aby zapoznać się z polityką cookie proszę kliknąć tutaj

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
Copyright © NORGIPS Sp. z o.o. All rights reserved. designed by Unigroup.pl