PRODUKTY
NOWE PRODUKTY
DEKLARACJE
ZASTOSOWANIA
PRZEGRODY OGNIOOCHRONNE
KATALOG
CENNIK
SPRZEDAŻ
DYSTRYBUCJA
LOGOWANIE
LOGOWANIE DO E.NORGIPS
ZGŁOŚ OFERTĘ NA USŁUGI TRANSPOTROWE

 

Norgips Sp. z o.o.

ul. Racławicka 93
02-634 Warszawa, Polska

tel.: [22] 36 96 330
faks: [22] 36 96 302
e-mail: norgips@norgips.pl

 

 

 

Nowy profil o nazwie "V" jest zaprojektowany do stosowania w konstrukcjach przeznaczonych pod zabudowę poddaszy płytami gipsowo-kartonowymi. Zastosowanie tego profilu eliminuje powstawanie zarysowań i pęknięć w miejscach, w których łączą się ze sobą płyty gipsowo-kartonowe stanowiące płaszczyzny zabudowanych skosów na poddaszach z płaszczyznami sufi­tów podwieszanych, okładzin sufitowych, okładzin ściennych lub ścian działowych.

Profil "V" wykonany jest ze stalowej blachy ocynkowanej o grubości nominalnej 0,55 mm i jest produkowany zgodnie z Aprobatą Techniczną AT-06-0824/2005.

 

Zastosowanie tego profilu pozwala na wykonanie trwałych połączeń pomiędzy płytami stykającymi się ze sobą pod różnymi kątami nachylenia. W przypadku poddaszy łączone ze sobą płaszczyzny nachylone są względem siebie pod kątami wynoszącymi najczęściej od 30° do 55°. Z tego powodu dłuższa półka profilu "V" jest nachylona pod kątem 45° i w łatwy sposób można modyfikować jej kąt nachylenia poprzez dogięcie jej do środnika lub odgięcie jej na zewnątrz.

Dzięki swojemu kształtowi profil "V" mocowany jest (poprzez środnik) do profili CD 60 stanowiących konstrukcję pierwszej płaszczyzny zabudowy poddasza. Rozstaw mocujących go łączników mechanicznych nie może być większy niż 600 mm. Do jego dłuższej zagiętej półki są przykręcane końce płyt gipsowo-kartonowych stanowiące drugą płaszczyznę zabudowy. Rozstaw wkrętów mocujących te płyty nie może przekraczać 250 mm. Takie połączenie charakteryzuje się dużą sztywnością i pozwala na wykończenie styku płyt przez zastosowanie zbrojącej taśmy papierowej, która jest wtapiana w masę szpachlową naniesioną w dane naroże. Po wyschnięciu nanie­sionej masy taśma zbrojąca jest zaszpachlowywana. Do wklejania i szpachlowania tych połączeń zalecana jest masa z gipsu szpachlowego Norgips Standard lub gotowa masa szpachlowa Norgips Ready Mix.

Zastosowanie profilu "V" w montażu okładzin poddaszy z płyt gipsowo-kartonowych ułatwia i przyśpiesza prace wykonywane przez monterów syste­mów suchej zabudowy oraz daje satysfakcję z dobrej jakości wykonanych prac zarówno inwestorom jak i wykonawcom.

Zobacz ulotkę:

Plik ten zapisany jest w formacie Adobe PDF, jego obejrzenie wymaga zainstalowania darmowej aplikacji Adobe Acrobat Reader. Aby pobrać darmowy progam Adobe Acrobat Reader kliknij


 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Aby zapoznać się z polityką cookie proszę kliknąć tutaj

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
Copyright © NORGIPS Sp. z o.o. All rights reserved. designed by Unigroup.pl